21/08/2017 Hana 0Comment

Po 14-ti hodinové pauze v Kuala Lumpur , kam jsme přiletěli z Bali, máme letenky a asi hodinu do odletu na Hawaii do Honolulu. Vyrážíme skrze kontroly a 15 minut před odletem dáváme letenky na poslední poslední kontrolu. A tradaaa .. zádrhel.. na letenkách nemáme žádná razítka. Pan kontrolor na nás divně kouká, a ptá se odkud jsme přišli a jak to, že nemáme razítko. No jak je to asi možný? Žádný nám nedaly a žádný po nás na imigračním ani jinde nechtěli.

Zbývá asi 10 minut od odletu, všichni už jsou v letadle a my jen koukáme, co se bude dít. Nemůžeme přece zmeškat let na Hawaii! Nikdo nic neříká, Adámkovi na letenku čmárají kód SSSS a co to má jako znamenat? 8 minut do odletu ho začínají prohledávat. Kód je prý namátkový a znamená jen to, že ho musí prohledat a i všechny věci. Kontrolují všechny naše doklady a už to vážně není sranda. 6 minut do odletu – pořad někam telefonují.. 5 minut do odletu – něco zase čmárají na letenky. 4 minuty do odletu – Adámka už celého prohledali a konečně nám dávají naše letenky a posílají nás do letadla.

Ufff, takhle nervózní jsem vážně ještě nebyla, počítala jsem každou minutu. V letadle jsem přemýšlela, jak se to mohlo stát, že bysme šli jinudy než máme? Vůbec! Paní při první kontrole, nic nekontrolovala a pustila nás v klidu dál. Další už asi spoléhali, že to paní neflákala, ale omyl.

Nám už teď zbývá jenom 7h letu a jsme na Hawaii 🙂 Dvě hodiny před přistáním v letadle dostáváme Imigrační kartičku na vyplnění. Dost mě ale zarazilo, proč je jako psaná klikyhákama? Nějaký pochyby v nás jsou, ale přece na letence máme přímý let do Honolulu. Takže v klidu. Přistáváme, kapitán mele něco o Hawaii, takže pohoda. Vystupujeme z letadla a na mobil mi přichází sms “Vítejte v Japonsku” a do prd***! Na letišti samý klikyháky, takže je to jasný.

Co kur** děláme v Japonsku? Jdeme zpátky do letadla a pan letušák co byl gay, se nám blbě smál (takže si můžete představit jak se nám asi smál), že máme jít do haly a že tam někdo bude. Jo díky, směj se! Odcházíme a za kontrolou už na nás čeká paní, která si nás odškrtla a poslala dál. Super!

Odlet za pár minut a my se dozvídáme, že nás čeká dalších 7h v letadle. To nám to jako nemohli někam napsat? Asi se jim to zdálo nepodstatný, že poletíme ještě dalších 7h. No nic, musím to zaspat, jinak by mě asi kleplo… celou cestu jsme prospali a konečně jsme na Hawaii.

 

Hawaii, baby

Konečně Amerika a ještě ke všemu Hawaii, Hawaii. Takže kde mi dáte na krk ten věnec? Nikde. Ten si musíte koupit až ve městě.

První noc jsme strávili v krásném apartmánu s výhledem na hory. Na další noci už bohužel nebyl volný a tak jsme se hned ráno s výhledem rozloučili a vydali se hledat ubytování.

Po dlouhém procházení po Honolulu jsme našli nejlacinější hotel za 79$ na noc/2 osoby a byla to v podstatě naše jediná možnost. Hotelu je tu opravdu hodně od 115$ a výš, ale lepší cenu u nich najdete samozřejmě při objednání několik dní předem. Našli jsme také spoustu bytů k pronájmu, ale musíte předem volat a domluvit se s nimi.

Ubytování jsme měli jen kousek od pláže a hned za rohem McDonalds, kde jsme si naivně mysleli, že stojí pár dolarů. “Určitě jste už taky slyšeli od někoho, že McDonalds je v Americe za babku a jí ho jenom chudý lidi.” No na jejich poměry možná chudý jsou, ale pro nás lacinej nebyl ani náhodou! Cheesburger stojí 3,80$ a velké menu cca 9$.

Jídlo v restauraci je od cca 15$. Byli jsme ale mile překvapeni, když jsme našli 7eleven, nebo také ABC store, kde mají všechno od ručníků až po jídlo.

 

Doprava po Honolulu

Doprava autobusy zde funguje skvěle, jezdí skoro všude a každou chvíli. Jízdenku si koupíte v autobuse, stojí cca 2$, ale to jen pokud nemáte velká zavazadla. Jinak musíte z letiště využít jinou dopravu jako je taxi, nebo shuttlebus (kyvadlová doprava z letiště). Z letiště na Waikiki jsme jeli něco kolem 45 minut. Autobus je něco jako u nás trolejbus, zastavuje opravdu na každém rohu.

 

Aloha .. Mahalo

Hawaii je opravdu překrásná. Zaměstnanci obchodu chodí v Hawaiiských košilích, Aloha a Mahalo slyšíte na každém kroku, moře azurově modré, dlouhé písečné pláže, na kterých se válí milion lidí, ale ani tak to neztrácí svůj šarm, když si najdete místo pro sebe. Na Waikiki beach je opravdu narváno. Mezi tím milionem lidí najdete také Japonce, kteří se schovávají před sluncem pod hordou oblečení. No každý máme jiný názor na to, jak vypadají dokonalé plavky. O tom Vám určitě napíše pěkně obsáhle Adámek 😀

V Honolulu najdete také Pearl Harbor – muzeum a památník USS Arizona Memorial .. My jsme se rozhodli, že toto místo vynecháme.

 

Želvy potkáte všude

Pokud se těšíte na šnorchlování se želvami, nemusíte až na Laniakea Beach, která je na druhé straně ostrova. Stačí chvíli šnorchlovat dál od pláže a zaručeně je potkáte.

Pokud by se Vám to, ale nepodařilo a nechtělo by se Vám samotným vláčet na druhou stranu ostrova, je možné si koupit 1 denní výlet, kde Vás vezmou k vodopádům, budete se potápět se želvami a spoustu dalších věcí za 100$/1 osoba (zájezdy nabízí lidé přímo u pláže každý večer). My jsme to štěstí, že jsme mohli potkat želvu, měli hned několikrát..

 

Maui

Hawaii se skládá z pěti ostrovů kde nejznámější je Oahu, které jsme navštívili a nebo také Maui, kam se dostane pouze leteckou dopravou. Letenky je výhodné si koupit už s předstihem a také proto, že nemusí být na místě dostupné.

Na ostrově už není žádná veřejná doprava. Musíte si buď půjčit auto, nebo chodit pěšky.

Maui má krásné písečné pláže, tyrkysové průzračné moře, obrovské hory a spící sopku. Spaní je možné v hotelu nebo i v kempu ve stanu za cca 5$ na noc. Což pokud trochu uberete na pohodlí, je to skvělá cena. Nám už na to čas ani peníze bohužel nezbývaly, takže máme proč se vrátit a určitě se ještě vrátit chceme.

Pro mě osobně, je Hawaii nejlepší místo, které jsem navštívila 🙂

Zpáteční letenka z ČR stojí cca 27.000 Kč v akci můžete sehnat okolo 16.000 Kč. Pokud nebude bydlet ve stanu, ale v hotelu počítejte nejméně s 2.500 Kč/za noc 2 osoby, voda stojí od 25 Kč.

V ABC store nebo 7eleven ovoce stojí kus např. banán za 20 Kč, miska ovoce a zeleniny od 140 Kč, pečivo od 50 Kč, jídlo v misce např. tortilla, těstoviny s omáčkou, bagety od 120 Kč, cigarety od 220 Kč, alkohol od 200 Kč za 0,5l.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.