02/10/2017 Adam 0Comment
Na Gilli je výborná doprava.
Nejdřív musíte velkou lodí z Bali na Gili Trawagan a pak se na Meno dostanete jen na malinký lodičce přez obrovský vlny.
Kluci co vás vezou, se tomu jen smějou, jak se ta lodička hezky naklání.
Taky by mě to zajímalo, jak často se tam nějaká překlopí.

Na ostrově už jsou pak koňský taxíky pro turisty a místní jezdí na kolech. Je to tam prostě úplně jinej svět.

Meno je malinkej ostrůvek, ve kterým měla být uprostřed nějaká laguna.

Až někdo tu lagunu najde, tak ať mi zavolá. My sme tam chodili a hledali ji v tom megahycu a nikde nebyla, takže kdo ji najde, vyhrál!

Lidi jsou tam taky malinký, jakože nejsem žádnej čahoun, ale tam jsem si připadal jak obr.

Kluci se kterýma jsem se bavil a myslel si, že jim je cca 16 – 17 let, tak jsem se jich schválně ptal a prej 25 let jedno dítě a druhej 21 let. Holky jsou tam ještě menší, ty mi byly tak asi po kolena 😀.
Většina místních nejsou zrovna chytrolíni, asi se to dá čekat, když k životu na ostrově nic moc nepotřebují. Já jsem to poznal podle toho, že když jsem platil 72 a dal jsem ji 102, tak si spočítala na kalkulačce, kolik mi má vrátit.

Jinak je to fakt super krásný.. konečně něco, kde není tolik lidí a místní jsou fakt hustý. Domečky uplacaný z hlíny. Počítám, že uvnitř mají tak dvě místnosti. Předtim mají terásku a tam obchůdek a v obchůdku na pultě plazmu od Samsungu, na kterou večer venku čumí s rodinkou. Dost často se k nim můžeš taky posadit a dát si něco k jídlu a pití, mají z toho takovej malej byznys.

Nejlepší tam bylo ale potápění mezi korálama. Všude jsou krásný rybičky, potkali jsme taky želvu a pak ještě murenu, jak jen čumí z díry, takže výborný.

Jenže než se dostanete tam, kde se dá hezky potápět, tak se musíte přes ty korály nějak dostat a to si o ty svině roztrháte nohy.

No a když už to máte za sebou tak zjistíte, že v tý větší hloubce je obrovskej proud, takže když se chvilku zakoukáš, tak už seš o 20 metrů v prdeli a musíš nějak plavat zpátky proti proudu. Rozhodně to ale stojí i za námahu a rozthaný nohy.

Nakonec jsme se přesunuli ještě na Trawagan, kde je mnohem víc turistů, takže mnohem víc rušno. Doprava koňskejma tágama tam funguje úplně stejně, ale tady už na kolech jezdí i turistky v tangách, takže je to tam malinko lepší.. 🙂 ale zase tam není tak hezký šnorchlování a místo sám pro sebe si jen tak nenajdeš.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.