11/07/2017 Hana 2Comment

Po příletu do Bangkoku byly naše pocity smíšené. Hned na letišti jsme nasedli na vlak, který nám ukázal část Bangkoku, ta pro nás ještě byla zajímavá. Jenže po příjezdu na hotel, jsme byli vážně v šoku. Hotel měl být dvouhvězdičkový, ale neodpovídal vůbec žádné, spíš bych mu dala 10 mínus. Po chodbách jim totiž chodili obří potkani, ano chodili, byli tak tlustí, že ani běhat nemohli a o zbytku radši ani nemluvím.

 

Khao San Road

Hotel jsme měli hned pod ulicí Khao san road, kterou určitě musíte vidět v noci. Jinak se jí také říká batůžkářká.  Celá ulice je jedna velká párty, co stojí za to. Hudba tu hraje až do rána, takže ve 4 v noci to vypadá stejně jako o půlnoci.

Všechno je tu poměrně laciné a pokud budete smlouvat, můžete si to odnést i za 1/3 původní ceny. Alkohol si můžete koupit v pouličních barech okolo 70 Kč, za tu cenu dostanete tak půllitrový kyblík vodky s džusem a ten Vám pořádně zalijou vodkou.

Je tu spoustu stánků s oblečením, restaurací, pojízdných stánků s jídlem, barů a vším možným, co si ani nedokážete představit. Nejčastěji narazíte na stánky s jídlem, kde mají všemožné speciality, od kuřecího masa až po brouky, cvrčky a různou havěť.

Asi milion krát uslyšíte “Tuk Tuk Ping Pong”. Ping pong show je jejich místní specialita a ten Tuk Tuk znamená, že Vás tam odvezou Tuk Tukem. Spousta z Vás asi tuší, co je to zač a ti, co ne, si to vyhledají na googlu a nebo nám můžou napsat 😀

 

Thajci a jejich jídlo

Když jsme naši cestu plánovali, těšili jsme se, že vyzkoušíme na ulicích jejich jídlo, které mělo být nejlepší. Věty typu “nebojte se jíst na ulici”, jsem četla tolikrát, že jsem se teda vážně nebála.

Hnedka první večer jsme v malé uličce viděli, jak jídlo a maso připravují a chuť nás přešla. Stará Thajka seděla na zemi u silnice a celá špinavá obírala maso ve špinavých hrncích, a to mi vážně stačilo. Po stejném pohledu by Vás taky chuť přešla.

Thajci mají pro mě dost zvláštní nudle. Na šířku mají asi 2 cm a jsou dost slizký. U jedné slečny jsem se dočetla, že jim říkali hlenonudle, a to vážně trefila. Ble..

Na poprvé jsem si říkala, že dobrý, ale při dalším jídle už to vážně nešlo. Ochutnali jsme i spousty dalšího, ale každý náš výběr nás dost zklamal. Adamovi chutnal kebab z pojízdného stánku, a to bylo v podstatě všechno.

Dost často narazíte na McDonald´s nebo Burger King. Je tu také 7 eleven (takový místní Vietnamec s potravinami nebo Žabka), který funguje pořad – ale jen v nějakém si můžete dát skvělou ledovou kávu nebo burger cca za 30 thb (20 Kč).

 

Bangkok jinýma očima

Z prvního večera jsme měli z Bangkoku ještě dobré pocity, bohužel další dva nám ukázaly, jak to vlastně je. Thajci Vás při každé příležitosti okradou a milí na nás teda vážně nebyli.

Tuktukář nám slíbíl cestu po památkách, ale nakonec jsme jezdili do obchodů, kde chtěli, abychom si kupovali věci jako drahé obleky a suvenýry. Z milého pána se vyklubala protivná svině, která už nechtěla báthy, ale eura nebo dolary, a proto nejlepší možnost jak se tomu vyhnout, je platit vždy dopředu.

Bangkok musíte vidět na vlastní oči. Uvidíte něco, co jste ještě nikdy neviděli.

Ve vzduchu ucítíte smrad ze smaženého jídla, zápach plynu, na který jezdí auta a další nepopsatelné věci 😀 Nic co by vonělo, no… Odpatky a bordel mají v podstatě všude, jenom né kolem vystavených obrazů královské rodiny. Tu uctívají, tam mají čisto.

Co je taky zajímavé, nebo mě osobně nejvíc dostalo, jsou jejich dráty. Všude mají nespočet drátů. Místo toho, aby ten špatný sundali, prostě přidají nový.

 

Chrámy a hřbitov letadel

Doporučuji se zajít podívat na chrám Wat Ratchanatdaram, kde můžete vyjít po schodech až do věže. Je poblíž ulice KhaoSan, takže se můžete zastavit po cestě.. Ten výhled z něj je vážně úžasný 🙂

Dál jsme měli v plánu navštívit hřbitov letadel, který mě nadchnul z fotek. Najdete tam 3 vraky velkých dopravních letadel. Podívejte se zde na hřbitov letadel v Bangkoku a posuďte sami. My jsme to bohužel vynechali, ale třeba příště.

 

A naše doporučení?

  • Vždy smlouvejte, cenu vám nakonec sníží a když ne, prostě odejděte. Vždy se najde další stánek, tuk tuk atd.
  • Vyberte si dostatek peněz na celý pobyt v Thajsku, za každý výběr platíte navíc ještě 220 thb + Vaše poplatky.
  • Sim kartu s internetem si kupte hned na letišti na 7 dní, stála 250 thb (167 Kč)
  • Ubytování v centru je hrozné, za stejnou cenu můžete najít na okraji města mnohem lepší.
  • Nikdy nikomu nevěřte, turisty chtějí vždy oškubat.
  • Vždy trvejte na platbě předem.
Share

2 thoughts on “Kam v Bangkoku? Určitě na Khao san road

  1. Slyšela jsem od spousty svých známých podobný příběh o Bangkoku, né-li horší. Jela jsem pouze okolo, ale i tak mi to stačilo 😀 moc se těším na vaše další příběhy !!!

    1. Jsem rada, ze aspoň někdo mi dá za pravdu. Byla to vážně síla. Děkuji za přečtení a podporu.. budu se těšit příště 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.