23/07/2017 Hana 2Comment

Když jsme se rozhodovali, kam dál z Bangkoku, věděli jsme, že chceme nějaké místo u moře, kde to bude trochu zevl, ale krásné na potápění. Vybrali jsme si ostrov Ko Tao, říká se mu také “želví ostrov”. To jsme si ale později rozmysleli, je to tam trochu mafiánský. Zavražděný mladý pár a dvě ztracený holky. Super!

Další nápad byl Krabi. Chtěli jsme vidět ty velké “šutry” v moři. Nedávno tam byli také naši kamarádi a říkali, že skvělé. Tak bylo jasno..

Cesta na Krabi

Hned na letišti potkáte stánky, kde vám nabízí cestu autobusem na různá místa. Věděli jsme, že se potřebujeme dostat do Ao Nangu, aby jsme se dostali na Railay beach, kde jsme měli hotel.

Railay beach a okolí byly před 13ti lety zasaženy Tsunami a dosud nebyla místa kompletně obnovená. Takže na pláž se musíte dostat lodí. Lodě najdete poblíž vesnice Ao Nangu, cesta stojí 150 Thb.

 

Hned druhý den na Krabi k nám do rezortu přiběhlo asi 20 opic. Nejdřív jsme je obdivovali, jak jsou roztomilý a srandovní. Pak ale vykrádaly popelnice, šmejdily všude kolem, kde by co sežraly.

Jedna z nich pak vyskočila k nám na terasu a začala pít Coca Colu ze skleničky. To jsme se ještě smáli, pak rozbila skleničku a při dalším jejich návratu do rezortu, nám vypila vodu a ukradl celou flašku s Coca Colou. Ale tak aspoň vědí, co je dobrý 😀

 

 

Zajímavá místa na Krabi

Celou dobu jsme se těšili k moři na šnorchlování. Bohužel jsme ale nenašli nikde místo, kde by se dalo něco vidět. Krásy okolo jsou úžasné.

I okolní vyžití pro turisty je velké. Můžete si koupit výlet na jiné ostrovy, půjčit kánoe atd. Zajít na Thai box, který určitě musíte vidět, pokud tu budete. Nebo můžete také lézt po skalách.

Při cestě z pláže jsme jeden den objevili cedulku Viewpoint a Lagoon. Musíte také vylézt na skálu, ale není to přímo horolezecké, dostanete se tam i bez bot jako my 😀 No a kdo by se tam nepodíval, že?

Vylezli jsme po skále, na které je i divné červené bahno, za pomoci lana, které je přidělané až na vrch. Takže pohoda. Po úmorný cestě nahoru, jsme konečně viděli ten úžasný výhled, a to samozřejmě chtělo vyfotit. Jenže Gopro ukazovalo plnou paměť 😀 a nic jiného jsme u sebe neměli. Takže to zůstane jen v našich vzpomínkách. Výhled byl ale neskutečný. K laguně nám bohužel cestu jeden okolojdoucí nedoporučoval bez pořádných bot, takže na tu nedošlo.

Dobré jídlo si zde dáte cca od 100 THB. Nejzajímavější ale pro nás byla loďka, která každý den připlouvala k pláži. Byla to taková menší pojízdná restaurace 😀 Dát jste si mohli v podstatě vše k jídlu i pití, měli velký výběr na to, že to byla malá lodička.

 

 

Po třetím dnů stráveném na Krabi, jsem už tak trochu hladověla. V obchodech neměli moc na výběr, leda tak sušenky za 200 Kč 😀 a jídlo z restaurací nám už nechutnalo, a tak jsme přežívali na palačinkách s banánem a Nutellou. Jak by řekla moje mamka: “Dej si banán nebo jablko”  😀

Asi v půlce našeho pobytu jsem na internetu vyčetla, že v Krabi od nás pár km vzdálenou, vyvraždili 8-mi člennou rodinu i s dětmi. Trošku jsme se vylekali, ale lidi se tam zdáli v pohodě, na to že jsou to vrahové 😀 Takže jsme klidně mohli jet na ostrov Ko Tao za želvama.

Nejlepší koupačku jsme ale zažili asi poslední den. Vyrazili jsme naposledy k moři, zkouknout ještě ty velký šutry. Krásně svítilo sluníčko a zničeho nic se přihnala bouřka a hrozný déšť. Písek nás řezal do nohou, jak silně foukal vítr a ten déšť nebyl taky nějak příjemný a hlavně byl studený.. Takže jsme šli do krásně teplého moře, kde jsme se cachtali asi dvě hodiny, dokud ten liják nepřešel.

 

 

Váha příručního zavazadla?

Při výběru letenky jsme si připlatili u AirAsia příruční zavazadla do 20 kg (máme totiž 10 kg a povolují jen 7 kg). Na letišti jsme ale zjistili, že zavazadla vůbec neváží. Což bylo pro nás fajn a teďka už normálně létáme bez příplatků, zatím ani u žádné jiné společnosti nás nekontrolovali (ani rozměr, ani váhu).

 

S článkem přicházíme trochu pozdě, bohužel jsme nikde neměli dost dobré připojení na internet a nemohli jsme nahrát fotky. Momentálně jsme na Gili Meno, kde se té krásy okolo nemůžeme nabažit.

Letenky okolo světa už máme koupené, takže čekejte další články co nevidět.

Share

2 thoughts on “Krabi Thajsko

  1. Krásné a zajímavé.Jak popis krajiny,prostředí,zážitků,tak i videa jsou nádherná.Hned bych se tam jela podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.