18/09/2017 Hana 0Comment

Po přistání v LA jsme ještě na letišti hledali ubytování (teď vlastně ani netuším proč jsme ho neměli už zamluvené předem jako vždy). Rozhodovali jsme se mezi Airbnb a motelem. Zvítězil motel na 3 noci za 5k. Našli jsme si shuttlebus (kyvadlová doprava z letiště) za 36$/2 os. Čekali jsme na něj asi 2 hodiny. Pán nám říkal, že máme asi smůlu, normálně se prý čeká cca půl hodiny. No co naděláme..

Konečně přijíždí a jedeme do motelu. Je už asi 9 večer, jsme před motelem a pan řidič se nás ptá, jestli jsme turisti. No samozřejmě. Tak nám popřál hodně štěstí a ať se radši zamkneme a nikam nechodíme. To jako fakt? Adámek se z něj snažil dostat proč jako? Z trochu delšího povídání z pána vylezlo, že tady to není pro bílý a když vidíme policajty, tak to taky není dobrý.

Zrovna tam byly vedle nás 3 policejní auta, takže super. V ty chvíli jsem začínala mít vážně strach. Říkal, ať tady přespíme a ráno si vezmeme Uber a jedeme odsud pryč, obyčejným taxíkem ať nejezdíme. Jenže jsme měli rezervované ubytování na 3 noci a bylo pro nás lepší do motelu vůbec nechodit.

Adámek se pořád vyptával a prosil, ať nás odveze někam jinam a to se mu nějak moc nechtělo. Nechápal, že chceme odvézt kamkoliv pryč. Sláva, kývl na odvoz a věděl nedalekém hotelu, kde je to prý už bezpečný. U hotelu ještě čekal než zjistíme, jestli mají volno. Vážně jsem se cítila tak hrozně vděčná, že jsem se mu klanila až do půl pasu (to mi zůstalo z Asijských zemí 😀 ) Nakonec jsem byla ráda, že jsme museli čekat dvě hodiny, než pro nás přijel pán na letiště. Kdyby přijel někdo jiný, mohlo to dopadnout i jinak.. Ještě večer jsem požádali Booking o zrušení rezervace a i když měli storno poplatek celou částku (v našem případě 5k), tak rezervaci zrušili bez poplatků.

Doslova do růžova vyspaní v hotelu Daisy Inn (hotel doporučuji na 99%, vše naprosto perfektní, jediné co tak bych vytkla je blokace na kartě 4K cca 14 dní) a naše první dokonalá snídaně v USA, kde jsem se zamilovala do vaflí. Americké vafle, miluju Ameriku 😍

Protože L.A. je vážně obrovské město, tak jsme naše další ubytování zvolili v části Hollywood, abysme měli vše, co jsme chtěli vidět v blízkosti. Pokud se Vám zdá něco v L.A. blízko, rozhodně to blízko není 😁

 

Hollywood

V Hollywoodu jsme měli “hotel”, který moc jako hotel nevypadal.. za 2000,-/2os./noc kousek od chodníku slávy  “Walk of Fame” který najdete na Hollywood blvd. Kousek se to zdál jen na mapě, jinak to bylo asi 20 minut pěšky. Chodník s hvězdami vede po obouch stranách silnice. Čekala jsem, že to bude nějaká sláva, než vstoupíte a projdete se po chodníku. Nic, prostě z ničeho nic jsou na zemi hvězdy..

Po cestě také potkáte Chinese Theatre, kde jsou otisky rukou a bot slavných osobnosti např. Harry, Ron a Hermiona z Harryho Pottera, Hugh Jackman, Vin Diesel, hrdinové z Hunger Games, Johnny Depp a spousta dalších.

Na ulicích je na běžném pořádku, že potkáváte různé masky. Lidé oblečení za Supermana, Michaela Jacksona, Cat woman atd. vám nabízí, ať se s nimi vyfotíte, ale za “tip” a tím myslí peníze. Dolarem nebo dvěma, je ale moc nepotěšíte. Chtějí aspoň 10$, takže na nás byli dost hořký. No co, sami jsme měli málo..

Všude Vám nabízí okružní jízdu autobusem, kde vás vezmou na různá místa třeba i do Beverly Hills, ukážou kde bydlí slavné osobnosti a spousty dalších zajímavostí. My jsme ale neměli moc času a večer jsme měli už v plánu vyrazit k nápisu Hollywood.

 

 

Hollywood Sign

cesta na vršek k “ceduli” Hollywood od chodníku slávy, by nám trvala asi 4 hodiny pěšky a proto jsme radši zavolali Uber. Za 15 minut jsme byli na kopci. Prošli jsme branou, která je otevřená celý den. Před nápisem máte krásný výhled na celé L.A. Za nápis je možné se dostat pěšky, nebo lanovou dráhou, která veda přímo k němu až na vršek. My jsme tam byli okolo 6 večer a to už nejezdila, takže nevíme ani jestli je funkční 😁 ale můžete si to vyšlápnout.

“No tak je to hezký.. tak se asi vyfotíme a jdeme” to byli naše slova. Párkrát jsme se blejskli a šli dolu. Z kopce dolu nám cesta trvala asi 1,5 h. Takže nahoru si to ani nechci představovat.

Nikde se tam také nesmí kouřit, nejenom za oploceným parkem, ale v podstatě na celém kopci, jinak vás čeká pokuta 1000$. Což nám se skoro povedlo 😀 Netušili jsme, že to platí v celém objektu (areálu nebo kopci, netuším jak to správně nazvat) a prostě jsem si před branou než vejdeme do parku k nápisu zakouřila. No jen jsem si potáhla.. a vyfintěná paní vylezla z baráku a začala křičet, že ani tady se nesmí kouřit :D..  a beztak že si tam za svým plůtkem na zahrádce pálila jednu za druhou..

 

 

Universal Studio Hollywood

Druhý den nás čekalo Universal Studio Hollywood. Obyčejné vstupné stálo 120$ na osobu. Druhé, lepší vstupné, kde jste nemuseli stát šílený fronty, stálo cca 250$.

V Universal studiu je to vážně na celý den. Otevírací doba je od 10:00 – 21:00. Na místě už jsme byli okolo deváté hodiny, a ani tak se to nedalo stihnout. Než vstoupíte přímo do studia musíte projít přes bezpečnostní kontroly. Zakoupíte lístky v automatech, kde můžete platit pouze kartou. Tuším, že na pokladnách vedle brali hotovost a jde se na to.. Celý natěšení na městečko a hrad Harryho Pottera, jsme vstoupili po červeném koberci do UNIVERSAL STUDIA.. Městečko je udělané opravdu skvěle. Můžete si koupit u Ollivandera hůlku, kabáty a vlastně úplně všechno. V každých dveřích kam vejdete, máte totiž obchod se suvenýry.

Došli jsme před hrad a najednou jsme byli poslaní do fronty.. “aha, tak na tohle je ten dražší vstup”..
No nic, čekáme.. půl hodiny, fronty pořad pokračují a ukazují se další a další a další před námi, které předtím nebyli vidět. Byli totiž schovaný v lesíčku a pořad se nám ukazovala další a další fronta.. čekali jsme dvě hodiny na sluníčku, než jsme se dostali do hradu.

Tak jsme doufali, že to bude stát za to. V hradu si musíte odložit své věci do schránky (kabelky a všechno ostatní co nepotřebujete) a vydáte se skrz další fronty, kde už aspoň prochazíte přes komnaty kde jsou “živé” obrazy, vstup do Brumbálovy komnaty, atd. Nakonec dojdete k pásu kde přijíždějí sedačky a můžete vyrazit na animaci. Je to jak ve 5D kinu. Pouští vám animace např. s Harrym jak chytá zlatonku a přitom hýbají s Vaší sedačkou a Vám se zdá jako byste vážně letěli taky. Celé tohle “představení” trvalo asi 10 minut.

Nejdříve jsme se nemohli vyznat, kde jsme a jak se kam dostaneme a proto je dobré mít plánek. Na tabulích najdete na jaké animace nebo představení můžete jít a čas jak dlouhé jsou fronty, nebo kdy začíná představení.

Nám se ještě docela líbilo představení WaterWorld (u nás známé jako Vodní svět), Jurský park a projížďka po Universal Studiu kde Vám ukáží, kde se co natáčí a pár scének.

Co Vás ještě čeká?

Můžete se také jít podívat do nemocnice Walking Death, do městečka The Simpsons, na Mimoně (Despicable me Minion), Shreka, Mumii (Revenge of the Mummy) a nebo Transformers jízdu.

 

Bohužel za nás musím říct, že jsme byli zklamaní. Za ty peníze to nestálo a spoustu jsme toho nestihli, kromě oběda jsme stáli celý den ve frontách. Hodně krát jsem slyšela, že jsou to z toho všichni nadšení, takže třeba i zrovna Vám se tam bude moc líbit.

 

 

Beverly Hills

Poslední den, jsme měli zaplacený autobus až na 11 večer z LA do Las Vegas a protože jsme měli volný ještě celý den, rozhodli jsme se pro návštěvu Beverly Hills.

Při cestě v Uberu na Rodeo Drive, nám řidič povídal, že to co vidíme v Amerických filmech, jak tam po sobě černoši střílí jen tak, je pravda. Třeba pokud si vezmete špatnou barvu trička, která zrovna patří jinému gangu. Nebo prostě jen tak střílí.. v Los Angeles, jsem byla vážně strachy bez sebe už od začátku, ale po tom co nám řekl, bych se tam už asi vážně p….

Po Rodeo Drive chodí všichni v tom nejlepším a na nás koukali dost divně, když jsme na sobě měli batohy 😁 No co, nebyly kam dát. Najdete tu samé drahé obchody a spousty luxusních aut. Můžete také vidět Via Rodeo u které čekají lidé až se budou moci vyfotit sami (sami jako bez lidí okolo). Nebo můžete vidět dům kde se natáčela Pretty Woman a opět spousty a spousty drahých obchodů.

Nás osobně zajímali domy bohatých. Ty najdete přímo za nápisem Beverly Hills, který je hnedka u hlavní rušné silnice, kde je malý parčík.

Řidič Uberu nám říkal, že v ulicích kde žijí slavní, nikoho nepotkáme. Jen když se nám poštěstí, tak uvidíme jak venčí svého psa a to se nám samozřejmě nepoštěstilo. Nikde nikdo, jen luxusní domy a u nich ještě luxusnější auta. Ale i tak to stálo za to. Dům jsme si ale nemohli vybrat, nevěděli jsme který dřív. No, stačil by i ten nejhorší 😁

 

 

Doprava s Uber-em

V celém USA funguje Uber naprosto skvěle. A je to jednoduché, když máte data nebo Wi-Fi.

  1. Nainstalujete si aplikaci Uber.
  2. Zadáte informace o Vás a Vaší platební kartu.
  3. To je vše. Spustíte aplikaci a zadáte Váš cíl.

V tom už se vám zobrazí cena. Můžete si vybrat, jestli pojedete sdíleným autem, sami, nebo můžete i větším či luxusnějším. Vyzkoušeli jsme i sdílené auto, ale protože jsme byli dva, cena byla levnější jen cca o 2$. Takže se to vyplatí spíše, když jezdíte sami.

Pokud máte vybrané auto, tak se Vám zobrazí kdo pro Vás přijede, jakým autem a i jeho spz. Řidicovi řeknete Vaše jméno a už se jen vezete. Peníze se Vám strhnou z karty, takže nic víc už nemusíte řešit.

 

a jaká byla naše nemilá příhoda?

Stalo se nám, že řidič potvrdil naše vyzvednutí. My jsme ale teda vážně nenastoupili a auto ani neviděli. Můžete totiž sledovat kde Vaše auto je a za jak dlouho bude u Vás (čekáte max 5 minut). Jenže náš řidič jezdil někde okolo a my jen koukali jak mohl potvrdit vyzvednutí, když nás nevyzvedl 😀

Na internetu jsem přímo na stránkách Uber našla odkaz na “stížnosti”  a úplně jednoduše jsme zadali náš problém a peníze během pár dní vrátili.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.