15/04/2019 Hana 0Comment

Tohle malé městečko, které leží v nejjižnějším bodě Floridy, mě naprosto očarovalo. Cesta tam může být také pro dost lidí zážitkem. Na Key West můžete přiletět letadlem a nebo dojet autem či autobusem z Miami, a to už je ta zábavnější možnost.

Cesta vede převážně přes mosty a trvá asi 4 hodiny (je to cca 207km) a můžete na ní potkat aligátory, leguány, první železniční most atd. Pokud vychytáte správný okamžik, např. východ nebo západ slunce, tak uvidíte něco úžasného. Určitě doporučuji půjčit si auto a vyrazit před západem slunce.

Viděli jste někdy dům Ernersta Hemingwaye?

Tenhle malý ostrůvek má rozlohu asi kolem 16 km2 a i přesto tu najdete spoustu zajímavých míst.

Pro turisty nejzajímavější ulicí je rozhodně Whitehead. Můžete tu navštívit dům a muzeum spisovatele Ernesta Hemingwaye, který zde bydlel dlouhých 8 let. Nebo byste chtěli vidět, kam jezdí prezident USA na odpočinek? Běžte se kouknout na Little White House.

V jeho nedaleké vzdálenosti se také nachází 0 mile a začíná 1 mile. Na konci této ulice také najdete bod – kužel nebo-li Southernmost Point, který značí 90 mil na Kubu. Pokud se k němu chcete vydat, tak nejlepší čas je brzké ráno, jinak jsou zde velké fronty turistů.

Ernest Hemingway House

Nejkrásnější pláže?

Mezi ty nejlepší pláže v Key Westu rozhodně patří Fort Zachary, která se nachází ve státním parku a při příjezdu se platí malý poplatek. Na občerstvení je tu “bufet”, nebo si můžete přivést své jídlo a využít připravených grilů, které jsou tu právě k této přiležitosti. Není tohle paráda? Pláž, posezení, pivo a gril?

Další pláže, které musíte navštívit, jsou rozhodně Smathers Beach, Higgs Beach a South Beach.

Fort Zachary

Key West nikdy nespí

A rozhodně ne ulice Duval. Je tu spousta barů, diskoték, kaváren, restaurací nebo také obchůdky se suvenýry.

Na Nový rok se na této ulici sejde dokonce až kolem 100.000 lidí, a to nejen na Nový rok, ale na spousty akcí např. závody rychlých lodí, oslava nulté míle nebo třeba Fantasy Fest. O téhle akci jsem pouze slyšela, ale už teším až se jí jednou zúčastním 😀 Pokud chcete vidět jak vypadá tenhle 10 dní dlouhý festival, koukněte na Fantasyfest.com

Pokud chcete zažít nejlepší párty, rozhodně se vydejte na Duval street!

A co se třeba projet na Kayaku mezi Mangrovníkama?

Není nic jednoduššího než se kolem poledne vydat asi 200m za KW na Stock Island, kde je hnedka první odbočka za mostem k Lazy Dog, kde si půjčíte kayak za 16$/os/den. Můžete si půjčit nejen kayak, ale třeba i paddle board.

Na informacích Vám dají plánek kudy se můžete vydat, dojet můžete až k letišti. My jsme cestou potkali spoustu krabů, medůzek, pelikánů nebo taky nádherného leguána.

Kohouti na ulici? Jedině v KW

Tohle město není ale jen tak obyčeným místem. Na ulicích můžete potkat nejen spoustu zajímavých lidí, nebo věcí, ale potkáte tu spoustu zvířat, především je tady hodně leguánů a bohužel je smutné, že je tu berou jako “škodnou”. Je jich tu hodně, ale živí se ovocem a zeleninou a před člověkem utíkají.. Takže pro mě je tohle vážně nevysvětlitélné, proč tomu tak je.

Na druhou stranu jsou tu chráněné divoké slepice, kterých je tu šíleně přemnoženo. Pokud by se Vám stalo, at už nedopatřením přejet slepici nebo kohouta, dostate pokutu cca 500$, nebo můžete jít až na jeden den do věžení. Pozor tedy musíte dávat nejen na chodce, cyklisty, ale i kohouty!

Hřbitov uprostřed Old Townu?

Město se dělí na dvě části, a to staré a nové. Uprostřed starého města najdete velký hřbitov. A proč o tom mluvím? Zaslechla jsem, že se KW dříve říkalo město duchů, takže možná to nějakou spojitost má. Místní Vám prý poví spoustu strašidelných historek, které sami zažili.

Bohužel, já jsem dost velký strašpytel, takže jsem radši nic slyšet nechtěla 😁 Ale pokud máte zájem, určitě se poptejte.

Proleťte se vrtulníkem!

Můj největší zážitek byl rozhodně let vrtulníkem. Letěli jsme 20 minut s mladou slečnou, která pilotovala. Vidět žraloky a rejnoky z výšky bylo perfektní. Moře je tu opravdu nádherné.

Cena za tento let byla asi 170$ plus tip (dýžko) pilotce. Piloti totiž nejsou placení agenturou, ale vydělávají pouze na tipech.. zvláštní.

Pokud Vás neláká let vrtulníkem, můžete si třeba koupit skok padákem, projet se na vodním skútru, vyrazit na loď chytat ryby. V KW je možné prostě všechno 🙂

Zima Vás rozhodně nečeká

Nejchladnější počasí Vás čeká od ledna do března, pohybuje se kolem 22°C, ale teplota může klesnout klidně až k 12°C. V březnu už začíná být počasí teplejší a pohybuje se spíše kolem 30°C.

Od dubna až do září jsou teploty kolem 32°C, opět spíše vyšší. Podle mě je nejlepší počasí na dovolenou od listopadu do prosince.

Hurikánová sezóna začíná podle všeho od srpna do října. Poslední hurikán který přišel do Key Westu byl v září 2017.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.