16/10/2017 Hana 0Comment

Pojmu tento článek trochu víc informativněji, protože sama jsem moc českých článků o Las Vegas nenašla.

 

Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas.

Nám tam zůstalo akorát dost peněz v automatech, není se čemu divit o tom tohle město je. A proto jsme také nedělali nic jiného, než hráli na automatech až třeba do 6 hodin do rána. Byla naprostá paráda, vidět obří kasina a moct si zatáhnout za starou páku u automatu.. no ale chápu, že tohle není každého sen 😀

Las Vegas je ale úžasný. Nic kromě Stripu jsme vlastně neviděli, ale o tom Vegas prostě je!

The Strip je cca 8 km dlouhá ulice (nebo také Boulevard), kde jsou na každé straně hotely s kasiny. Určitě se ji vyplatí projít celou, protože to za to stojí.

 

Co mě dost zaujalo, bylo procházení přes hotely, abyste mohli jít dál po Stripu. “Jdete po chodníku ulice a najednou  Vás cesta vede do kasina. V kasinu jsou cedule Las Vegas Strip, takže se dá dobře dostat ven a pokračovat dál. Na druhou stranu silnice se dostane přes přechod, ale ve většině případů, musíte přecházet přes most.”

No kdoví kdo tohle vymyslel, chodník by klidně mohl pokračovat dál, ale jak jinak by Vás taky vlákali do kasina.

 

 

Tančící fontány Bellagio

U hotelu a kasina Bellagio, je slavná fontána, která byla např. ve filmu Dannyho parťáci. Není to ale obyčejná fontána, hraje za doprovodu hudby a osvětlení. Představení jsou po 15 nebo 30 minutách a náklady na tyto fontány se vyšplhaly na 40 milionů dolarů.

Další zajímavá fontána, nebo spíš činná sopka Mirage Volcano (u hotelu Mirage), která vždy v 20:00 a 21:00 vybuchne, chrlí lávu a to opět za doprovodu hudby.

Tyto představení jsou zadarmo.

 

 

Las Vegas vás prostě okouzlí a aby Vás přilákali i ostatní hotely a kasina, tak např. New York New York má svoji obrovskou horskou dráhu, sochu svobody nebo také malou imitaci Brooklynského mostu.

U hotelu Venetian se můžete svést na gondole a ještě Vám k tomu zazpívají. Paris Las Vegas má svoji Eiffelovu věž a na konci nebo taky začátku Stripu najdete Stratosphere, která má nejvyšší budovu Stratosphere Tower s výškou 281 m.. no na a vrchu jsou různé adrenalinové atrakce. Tady se rozhodně nudit nebudete 😀

 

 

Bydleli jsme v hotelu Cirkus Cirkus, kde mají v druhém patře, neskutečně moc hracích automatů, teď myslím ty automaty pro děti a různé atrakce. Samozřejmě vše za peníze 🙂

V Las Vegas se můžete ubytovat i dost lacino. Lákají totiž lidi na nízké ceny ubytování, ale počítají s tím, že jim to necháte v herně a to se tak i nakonec stane.

 

 

Slavnou ceduli “Welcome to fabulous Las Vegas” najdete na začátku Stripu u hotelu Mandalay Bay. Není to ale tak, že byste si tam jen stoupli a vyfotili se. Na fotku si musíte vystát pěkně dlouho frontu.

My jsme k ní, ale tak nějak nedošli.. no do Mandalay Bay ano, ale náš hlavní bod zájmu bylo kasino.. a tak jsme si to vynahradili, alespoň na druhé straně Stripu, který nebyl od našeho kasina daleko, fotkou u trochu jiné zdi..

 

Pro mě dalším překvapením bylo, že tu vážně stále fungují oddávající místa. Víte jak je v amerických filmech, že se náhodou někdo v LV opije a vezme si někoho úplně cizího v tom “stánku” u Elvise.

Vždycky jsem měla takovou představu i já.

Teda nechci si brát někoho cizího, ale tahle myšlenka se mi vážně zamlouvá 😀 A byla jsem překvapená, že to i nějak tak funguje. Přímo na Stripu jsme tyhle obřadní síně neviděli, jsou až na konci. Takže to není taková sranda. Ale vážně se tam lidé brali. Nebyli opilí takže asi věděli koho si berou a nevěsta neměla ani šaty, takže to byla nějaká dost rychlovka 😀

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.