25/07/2017 Hana 0Comment

Asijská Amerika nebo úžasný Singapore ..

Vždycky jsem při našem plánování cesty říkala, kam se nejvíc těším. Nikdy jsem ale nezmínila Singapore. A to byla chyba. Byl to jeden z nejkrásnějších zážitku. Singapore je prostě úžasný. Takže pokud máte cestu kolem, určitě se musíte zastavit.

Cestu z letiště jsme jeli taxíkem za 14 SGD, ale dá se jet i metrem, které vede přímo na letiště. Zpáteční cesta byla jasná, metro. Všude se dá vážně pohodlně dostat. Stačí si jen vyfotit plánek tras metra a máte vyhráno.

První cestu do města jsme si tak trochu protáhli pěšky, ale viděli jsme aspoň i okolí, kde nejsou mrakodrapy a vše bylo úžasné. Hlavně konečně bylo čisto. No netvrdím, že jsem neviděla odpadek na zemi, ale nic podobného Bangkoku tu rozhodně není.

 

Hotel Marina Bay Sands

Pohled na hotel Marina Bay Sands je dokonalý, ale večer je to něco neskutečného. Noc si zde můžete pro dva koupit už za 8.000 kč.

U hotelu jsme vyjeli výtahem na most přes silnici, která spojuje Marina Bay Sands a obchodní dům Marina shopping centrum, kde najdete samé drahé značky, znali jsme jich jen pár 😀

Když jsme ale vyšli ven, bylo to něco neskutečného. Uvidíte zde osvětlené mrakodrapy, řeku, palmy.. no těžko se ten pohled popisuje. To musíte zažít. Potkali jsem tam také milé Čechy, kteří nám doporučili jídlo v Chinatownu.

 

 

Do Chinatownu se dostanete metrem a vystoupíte přímo do nákupního centra, což se nám stávalo pořád. Každá zastávka metra má snad nad sebou obchodní centrum, takže fajn.. jídlo všude 😀

Vybrali jsme si restauraci Saizerie.. Jídlo bylo hned a jedno cca za 7 SGD. Cítila jsem se jak bezedná a pořád bych jedla. Vše co jsme jedli, ať už těstoviny, maso nebo pizzu, bylo boží – tuším, že teď už mi bude chutnat všude, po hladovění v Thajsku.

 

Park se “železnými stromy”

Další noc jsme šli prozkoumat Gardens by the Bay také u hotelu Marina Sands Bay, kde mají udělané jakoby železné “stromy”. Dostanete se tam stejnou cestou jako k nákupnímu centru Marina, jenom stačí sledovat cedule Garden park.

Prošli jsme krásným parkem, kde bylo několik těchto stromu a těžko popsat tu krásu. Je to vážně něco neskutečného.

 

 

Doprava metrem je nejlepší možnost

Doprava metrem je všude, stojí do 2 SGD, ale jezdí jen do cca 22:00. Takže naše dlouhé noční výlety jsme museli jít zpátky na hotel asi cca 3 km pěšky, ale i to stálo za to.

Metro zde najdete pod zkratkou MRT a přímo Singapurské pod zkratkou SMRT. Je docela fajn sedět v metru a číst si blikající nápis “WELCOME ON BOARD SMRT”.

 

Cena za cigarety?

Vše je tu jinak drahé, ale s tím se dá počítat.

Cigarety jsem si koupila za 215 Kč. Jídlo ve stánkách stálo okolo 10 SGD a výš. Alkohol je mnohonásobně dražší, ale to nás nezastavilo koupit si pivo, které jsme si museli přelít do “petflašek”, abychom si s nimi mohli v klidu jít sednout k výhledu na mrakodrapy.

Kouřit se může pouze na vyhrazených místech, a tak s pivem jsme to radši neriskovali 😀

 

 

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.